Atrakcje turystyczne

Praga jest największą atrakcją turystyczną naszego regionu. Ale zapewniamy że nie jedyną. Przedstawiamy Państwu jeszcze kilka innych miejsc wartych zobaczenia znajdujących się nie daleko naszego kempingu.

* Zamek Karlstejn: Położony w malowniczej okolicy zamek został ufundowany przez Króla Karola IV w 1348 r. Położony przy rzece Berounka, nie dalej jak 15 km na zachód od naszego kempingu. Z racji nie dużej odległości oraz małego ruchu ulicznego w tym kierunku, miejsce to idealnie nadaje się na cel rowerowej wycieczki. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj: Oficjalna strona zamku.
* Zamek Krivoklate: Nieco ponad 25 km na zachód od kempingu znajdą Państwo kolejny klejnot średniowiecznej architektury. Křivoklát to nie tylko okazały zamek, lecz również przepiękna kaplica, sala królewska i rycerska wraz z wystawą malarstwa epoki gotyku, starych instrumentów muzycznych, sztuki rzeźbiarskiej oraz ekspozycja narzędzi tortur.
* Jaskinie Koněpruskie (Koněpruské jeskyně): Największa w Czechach sieć jaskiń znajdująca się około 10 km na południowy-zachód od Karlstejn. Na liczącej dwa kilometry trasie zwiedzania będą mogli Państwo podziwiać nie tylko piękne stalaktyty ale również ciekawe ekspozycje przedstawiające różne etapy rozwoju człowieka oraz używanych przez niego technik. Więcej informacji: Zarząd jaskiń Republiki Czeskiej.
* Duża oraz mała Ameryka: Opuszczone kamieniołomy, w dużej części zalane wodą. Widoki niczym z klasycznego westernu. Krystalicznie czysta woda dodaje niebywałego uroku.
* Nižbor glass works (pracownia wyrobów szklanych w Nižbor): Wytwórnia produkująca znane Czeskie kryształy. Historia zakładu sięga roku 1846. Od poniedziałki do piątku organizowane są wycieczki po obiekcie fabryki - można na własne oczy zobaczyć jak przebiega proces produkcji tych pięknych ozdób. Więcej informacji o obiekcie: Oficjalna strona fabryki. .
..