Połączenia do Pragi

Rekomendujemy Państwu cztery szybkie, tanie i wygodne formy dostania się do centrum Pragi:

Autobus - Metro (35-40min): Jest to najczęściej wybierana przez naszych gości forma transportu. Najpierw muszą się Państwo dostać na przystanek autobusowy we wsi - około 200 m od kempingu. Autobusem numer 179 należy dojechać do stacji LUKA. Przesiadamy się do metra. Korzystając z linii B (linia żółta) udajemy się do centrum (stacja MUSTEK, NAMESTI REPUBLIKY).

Samochód - Metro (35 min): Jest to najszybsza forma tranfportu. Ze względu na zdarzające się kradzieże zalecamy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe zaparkowanie pojazdu (parking strzeżony). Dobrą opcją jest dojazd samochodem w pobliże stacji metra Zlicin lub Stodulky (ok. 5 min. drogi od kempingu) a następnie dojazd do centrum Pragi pociągiem metra linii B. W pobliżu stacji Zlicin dobrym pomysłem jest korzystanie z parkingu centrum handlowego znajdującego się w pobliżu.

Spacer - Metro (50 min): Ta opcja dostania się do centrum jest odpowiednia dla każdego. Nie jest szczególnie wyczerpująca fizycznie ani też bardzo czasochłonna. Szczególnie jednak polecamy ją entuzjastom pieszych wycieczek, miłośnikom wędrówek i przyrody oraz romantykom. Świetna opcja też dla spóźnialskich którzy przegapili autobus ;) Spacerem mogą Państwo dotrzeć do stacji Stodulky w około 20 minut. Następnie wsiadamy do metra (linia B) i kontynuujemy podróż jak w przypadku opcji 1 oraz 2. Alternatywą jest spacer w kierunku centrum handlowego Tesco, do stacji Zlicin - w tym przypadku również dojazd kontynuujemy dojazd linią B metra.

Samochód - Taxi (20-40 min): Czas podróży jest bardzo zależny od ruchu ulicznego o danej porze - z reguły dojazd zajmuje od 20 do 40 minut. Jeśli zdecydują się Państwo na dojazd własnym samochodem należy wziąć pod uwagę że znalezienie miejsca parkingowego może być dużym kłopotem. Zalecamy oczywiście korzystać z parkingów strzeżonych.

Po północy... : Ostatni pociąg metra którym mogą Państwo wrócić odjeżdża blisko północy, natomiast pierwszy pociąg rano jest około godziny 4:30. Nie mniej jednak, jeśli nie jesteście typami imprezowiczów i nie czujecie się na siłach by balować do świtu, to jest możliwość wrócić na kemping. Korzystając z nocnych połączeń tramwajowych (linie nr. 52, 54, 58) należy dojechać do przystanku Anděl. Następnie przesiadamy się do nocnego autobusu nr. 508. Autobusem tym dojedziemy do stacji Stodůlky. W zależności od preferencji można 20 minutowym spacerem udać się do kempingu lub wezwać taxi. Taka opcja powrotu z pewnością będzie o wiele tańsza niż powrót taxówką z samego centrum do kempingu.

Poruszając się po Pradze warto mieć przy sobie trochę gotówki na zakup biletów komunikacji miejskiej. Bilety mogą Państwo kupić w kiosku na terenie naszego kempingu. Natomiast poruszając się po mieście, bilety są dostępne w kioskach oraz w automatach zainstalowanych na większości stacji metra.

Dworzec główny Praha oraz Lotnisko Międzynarodowe Ruzyne:
1) Dworzec Główny (Praha Hlavní nádraží): Najpierw należy skorzystać z metra - linii C (czerwona). Metrem dojeżdżamy do stacji Florenc. Przesiadamy się do pociągu linii B (w kierunku Zlicin) i jedziemy do stacji Luka. Kierujemy się na przystanek autobusowy przy stacji i wsiadamy do autobusu nr. 179  (kierunek Třebonice). Autobusem jedziemy aż do przystanku końcowego. Zanim autobus dojedzie na ostatni przystanek, przejeżdżać będą Państwo tuż obok naszego kempingu (widoczny po prawej stronie drogi). Cała podróż ze stacji metra przy Dworcu Głównym aż do kempingu nie powinna zająć nawet godziny. Od ostatniego przystanku do bramy kempingu to około 200 metrów.

2) Lotnisko Międzynarodowe Prague (Letiště Ruzyně):
Będą Państwo potrzebować trochę Czeskiej walut. Na początek zaopatrzeć się należy w bilety autobusowe w kiosku na lotnisku. Następnie udajemy się na przystanek i wsiadamy do autobusu nr. 100 (przystanek znajduje się na przeciwko głównego budynku lotniska). Autobusem w ciągu 15 minut dojadą Państwo na przystanek Zlicin. Stąd mogą Państwo udać się spacerem (ok. 15-20 min.) od razu do kempingu lub korzystając z metra (stacja Zlicin) przejechać dwa przystanki, dojechać do Luka (linia B, żółta) a następnie korzystając z autobusu nr. 179 dojechać do Trebonice (kemping znajduje się ok. 200 m. od przystanku).

(Kliknięcie na oznaczeniach na mapie rozwijają widok szczegółowy. Mogą Państwo też zmieniać powiększenie mapy oraz przeglądać inne obszary mapy.)